Een beruchte start van het jaar

Jongerenwerker André Maliepaard zet ALLES in om jongeren welkom te heten

in Christelijk Nieuws

We zijn van start. Dat wil zeggen; afgelopen weekend hebben we in onze kerk het startmoment met onze tieners gehad. Elk jaar is het weer een mooie uitdaging om een leuke start te verzinnen. Na zeven jaar de start in het kerkgebouw gehad te hebben; zijn we dit keer uitgeweken naar een gemeentelid met ruimte om en in hun huis. En dat was niet zonder reden…

De startactiviteit is berucht onder de tieners in onze kerk. Je kunt het haast niet bedenken of we hebben het gedaan tijdens het startmoment: speeddaten, lasergamen, je eigen hamburger bouwen, elkaar van het luchtkussen meppen, abseilen van de galerij, raar-met-je-haar voor meiden, ‘kagonnen’ voor de muzikalen en het cup-a-soup-moment om 4 uur nieuwe betekenis geven (’s nachts, om precies te zijn).
 
Inmiddels zitten we in ons kerkgebouw een beetje op de grens van wat mogelijk is en kan. Zo hebben we een keer een streetballkooi in de kerkzaal gezet, waarin we een clinic boksen gaven. Of een ander jaar bedachten we ‘extreem kwartet’, een spel met twee teams met foamshooters, die elkaar moeten afschieten. Als je in het deurendoolhof iemand hebt afgeschoten, maak je een kwartetkaart buit. Degene met de meeste kwartetten aan het eind wint. Het is niet helemaal hard te maken, maar ik vermoed dat het feit dat we nu sparen voor een nieuw orgel met dit foamspel te maken heeft… 
 
Kachelvoetbal
Sommige spellen zijn zelfs doorgedrongen tot de ‘top 5 geheime spellen’ in ons jeugdwerk. Dat zijn spellen, die té leuk zijn om te spelen, maar niet slim zijn om te doen met een koster in de buurt. Zoals – tussen ons gezegd en gezwegen – kachelvoetbal: alle stoelen uit de kerkzaal en dan twee tegen twee voetballen… met de kachels onder de gigantische gekleurde ramen als doelen en extra punten voor de kachels die aan de galerij hangen.
 
Ik moet eerlijk zeggen: dat ging zelfs mij te ver! Maar dat bedenk ik meestal pas als ik het eerst voorgesteld heb te doen.
 
Te ver?
Ik heb er al die jaren van genoten, maar toch knaagt het ook wel aan me. Hoe ver is te ver in zo’n geval? Uiteindelijk kan ik alleen zeggen dat mijn verlangen steeds was om jonge gasten een mooie start te geven en te zeggen: “We willen graag op weg met jou en we vinden het geweldig dat jij onderdeel uitmaakt van ons jeugdwerk. Welkom!”
 
De start buitenshuis was ook super en biedt weer nieuwe kansen. Vooral het buksschieten en houthakken viel erg in de smaak…
 
Auteur: André Maliepaard

Tip voor de redactie?

Of heb je een foutje gezien? Mail ons